Ammoniaagi lämmastiku heitvesi pärineb peamiselt väetistest, koksist, naftakeemiatoodetest, ravimitest, toiduainetest, prügilatest jne. Veekogusse juhitav suur kogus ammoniaagi lämmastiku heitvett ei põhjusta mitte ainult veekogu eutrofeerumist, põhjustab musta lõhna, vaid suurendab ka veetöötluse raskusi ja kulusid. Inimestel ja organismidel on toksiline toime. Ammooniumlämmastiku heitvee puhastusprotsessid hõlmavad mitmesuguseid puhastusprotsesse, näiteks bioloogilisi meetodeid ja füüsikalisi ning keemilisi meetodeid.
Praegu on väetiste, naftakeemia ja muude tööstuste kiire arengu ja kasvuga ka neist tekkinud kõrge ammoniaagilämmastikuga reovesi muutunud tööstuse arengut piiravaks teguriks; teatatakse, et Hiina meredes on mitu korda toimunud punaseid loodeid ning ammoniaagi lämmastik on reostuse üks olulisi põhjuseid. Eriti reostus, mida põhjustab kõrge kontsentratsiooniga ammoniaagi lämmastiku heitvesi. Seetõttu on kõrge kontsentratsiooniga reostuse tasuvast kontrollist saanud ka keskkonnakaitsetöötajate uurimistöö oluline teema, millele on antud tööstuses suur tähelepanu. Ammooniumlämmastiku heitvee üldine moodustumine on tingitud ammoniaagivee ja anorgaanilise ammoniaagi kooseksisteerimisest. Üldiselt on ammoniaagi lämmastiku peamiseks allikaks heitvees, mille pH on üle neutraalse, anorgaanilise ammoniaagi ja ammoniaagivee kombineeritud toime. Ammooniumlämmastik heitvees pH tingimustes happelistes tingimustes. Peamiselt anorgaanilise ammoniaagi tõttu. Reovees on kaks peamist tüüpi ammoniaagi lämmastikku, üks on ammoniaagi lämmastik, mis moodustub ammoniaakveest, ja teine on anorgaanilise lämmastiku moodustunud anorgaaniline ammoniaak, peamiselt ammooniumsulfaat, ammooniumkloriid jne.
Praegu hõlmavad kodumaised ja välismaised kõrge kontsentratsiooniga ammoniaagi lämmastiku heitvee puhastamise meetodid peamiselt eemaldamismeetodit, pöördepunkti kloorimeetodit, bioloogilist denitrifikatsioonimeetodit jms, kuid neil meetoditel on erinev töötlemisefekti, ökonoomsuse ja põllu kohaldamise piiratusaste. Ammoniaagi lämmastiku reoveepuhastus on ammoniaagi lämmastiku puhastusmeetod, milles saab arvestada lihtsate protsesside, väikeste investeeringute, küpse tehnoloogia, mugava juhtimise ja sekundaarse reostuseta. Elektrolüütiline meetod on pälvinud üha suuremat tähelepanu – selle eeliste hulka kuuluvad sekundaarsete saasteainete puudumine, lihtne tööpõhimõte, kaugjuhtimispult ja lai kohanemisvõimalus.
Elektrolüütilise ammoniaagi lämmastiku reoveepuhastusega saab tõhusalt heitveest eemaldada ammoniaagi lämmastikku ja muid saasteaineid. Teadlased on seda kasutanud kodu- ja välismaal kõrge kontsentratsiooniga ammoniaagi lämmastiku heitvee puhastamiseks.
Elektrolüütilise ammoniaagi lämmastiku heitvee puhastamise põhikomponendid on järgmised:
Toiteallikas: alalisvoolu toiteallikas püsiva pinge ja vooluga;
Elektrolüüsi element: ammoniaagi lämmastiku reoveepuhasti titaananoodplaat ja katoodplaat.
Meie ettevõtte toodetud titaananoodist plaadimaterjal ammoniaagi lämmastiku heitvee puhastamiseks valitakse kõrge ammoniaagi lämmastiku heitvee omaduste järgi. Väärismetallioksiidiga kaetud lahustumatu anood titaansubstraadil annab uusi ideid ammoniaagi lämmastiku heitvee elektrolüütilise töötluse tehnoloogia jaoks. Lisaks suurepärasele elektrokatalüütilisele aktiivsusele suudab elektrood säilitada ka elektrolüüsisüsteemi kõrge stabiilsuse ja elektrood ise ei põhjusta sekundaarset reostust.