Kad elektrodam tiek pielietota strāva, elektrolītiskajā priekšroku katlakmens noņemšanas sistēmā (CAE) notiek šādas reakcijas:
(1) Netālu no katoda reakcijas kameras iekšējās sienas veidojas sārmaina vide (pH> 9,5), un iekšējā siena sistēmā darbojas kā katods. Difūzijas slānis, kas atrodas blakus reakcijas kameras sienai, izjauc ķīmisko mēroga līdzsvaru un veido kalcija karbonātu, kas izgulsnējas no ūdens un pielīp pie iekšējās sienas. Iepriekš izgulsnējas un noņem līdz 30% no ūdens skalas. Tajā pašā laikā katoda strāva izraisa izšķīdušo smago metālu jonus, veidojot oksīda nogulsnes un nogrimstot reakcijas kameras apakšā. Tajā pašā laikā šī izteikti sārmainā vide neļauj izdzīvot nevienam mikroorganismam (ieskaitot Legionella). Tomēr pH vērtība visā sistēmā nemainīsies, tas ir, pH vērtība CAE reakcijas kameras ieejā un izejā ir vienāda.
(2) Netālu no anoda līdz 30% hlorīda jonu (parasti sastopami dabiskās ūdenstilpēs) tiek pārveidoti par brīvu hloru vai hipohlorskābi (OCl-). Brīvā hlora saturs ir kontrolējams un parasti svārstās no 0,2 līdz 2 ppm. Šāds saturs neradīs nekādas korozijas briesmas ūdens sistēmā, vienlaikus nodrošinot pietiekamu dezinfekcijas efektu.
(3) Vienlaicīgi anoda tuvumā rada skābekļa radikāļus, ozonu un ūdeņraža peroksīdu, šīs vielas vēl vairāk pastiprina dezinfekcijas efektu reakcijas kamerā un visā ūdens sistēmā.
(4) Lai novērstu kalcija masas kristalizāciju un silīcija dioksīda nogulsnes, tiek izmantota + L elektrolīzes sistēma. + L elektrolītiskā sistēma tiek izmantota virknē ar CAE sistēmu, lai palīdzētu CAE labāk veicināt un efektīvāk uzsākt silīcija dioksīdu ūdens sistēmā un novērst silīcija dioksīda kristalizāciju.