Elektrody potažené oxidem kovu jsou novým typem nerozpustného anodového materiálu vyvinutého v polovině 60. let 20. století. Elektrody potažené oxidem kovu zahrnují nejen nerozpustné anody hlavně založené na vývoji chlóru a vývoji kyslíku, ale také se rozpouštějí používané při tavení kovů. Sexuální anoda. Elektrody potažené oxidem titanu anodového kovu označují anody potažené oxidy kovů na povrchu substrátu titanem jako anodou, označovanou jako DSA (rozměrově stabilní anody). Mezi oxidy kovů patří hlavně SnO2, PbO2, Sb2O5, RuO2, IrO2, MnO2 atd. Také zahrnují kompozity dvou nebo více z nich.
Oproti tradičním grafitovým elektrodám a elektrodám na bázi slitin olova má DSA následující výhody:

(1) Velikost anody je stabilní a vzdálenost mezi elektrodami se během procesu elektrolýzy nezmění, což může zajistit, že operace elektrolýzy je stabilní za podmínek stabilního napětí článku;
(2) nízké pracovní napětí a nízká spotřeba energie;
(3) Dlouhá pracovní životnost;
(4) Může překonat rozpouštění grafitových elektrod a elektrod na bázi slitin olova, zabránit znečištění při výrobě elektrolytů a katod a zlepšit kvalitu výrobků;
(5) Současná hustota může být zvýšena, čímž se zlepší účinnost výroby.

Titanium anodes for HHO generators | Titanium anodes for water electrolysis | BAOJI HIGHSTAR TITANIUM METAL

Elektroda 1.Ti / RuO2
Rutheniem potažená titanová anoda označuje elektrodu potaženou oxidem ruthenia na titanovém substrátu. Nejčasnější a úspěšnější potahovací elektroda na bázi ruthenia byla potahovací elektroda na bázi ruthenia a titanu (Ti / RuO2-TiO2). V roce 1968 průmyslová společnost na bázi chloru a alkalických kovů společnosti DeNora v Itálii poprvé industrializovala výsledky výzkumu potahování rutheniem a titanem. Elektroda Ti / RuO2 je elektroda pro vývoj chloru. Po testování v průmyslu alkalických chloridů bylo zjištěno, že její nedostatky jsou: elektroda má krátkou životnost a obsah kyslíku v produkovaném plynném chloru je příliš vysoký, což ovlivňuje čistotu plynného chloru, což způsobuje snížení účinnosti proudu. Ohrožení představuje bezpečnost výroby v některých průmyslových průmyslových odvětvích. V současné době se optimalizace povlaků ruthenia a titanu zaměřuje na vývoj vícevrstvých povlaků, zdokonalené metody přípravy a doping nových prvků – vzácných zemin.

Elektroda 2.Ti / PbO2
Titanová anodová cínová potahová elektroda označuje elektrodu potaženou oxidem cínu na titanovém substrátu. Je to slibnější povlak bez ruthenia.

Elektroda 3.Ti / PbO2
Potahovací elektroda na bázi titanové anody se týká elektrody potažené oxidem olova na titanovém substrátu. Elektroda z oxidu olovnatého má při elektrolýze ve vodném roztoku charakteristiky vysokého potenciálu vývoje kyslíku, silné oxidační schopnosti, dobré odolnosti vůči korozi, dobré vodivosti a vysoké proudové kapacity, proto je oxid olovnatý široce používán jako důležitá elektroda. V současné době je oxid titaničitý široce používán jako elektrodový substrát pro elektrody oxidu olovnatého, tj. Elektrody na bázi oxidu titaničitého na bázi titanu. Aby se zlepšila odolnost, vodivost a odolnost proti korozi elektrod olovnatého, vědci provedli výzkum zlepšování spodní a povrchové vrstvy elektrod a přidávání mezilehlých vrstev.

4.Ostatní série elektrod
Mezi další elektrody patří elektrody řady Ti / MnO2, elektrody řady Ti / IrO2 a elektrody řady Ti / Co3O4. Potahovací elektroda titanové anody manganu se týká elektrody potažené oxidem manganičitým na titanovém substrátu. Jeho nadměrný kyslík je velmi nízký, má vysokou katalytickou aktivitu pro reakci vývoje kyslíku a má dobrou odolnost proti korozi. Titanová anoda manganová potahová elektroda je proto považována za slibnou elektrodu. Aby se zvýšila jeho elektrická vodivost, vědci přidali aktivní prvky k povlaku oxidu manganičitého a aplikovali různé oxidy kovů jako mezivrstvy mezi substrát a povlak. Povlaková elektroda na bázi iridiové titanové anody označuje elektrodu potaženou oxidem titaničitým na oxidu iridium. Vykazuje vynikající elektrolytickou odolnost a elektrokatalytickou aktivitu v případě anodického vývoje kyslíku. Jednoduchý povlak oxidu siřičitého se však snadno odlupuje, elektroda má krátkou životnost a je drahá. Vědci tedy začali studovat přidávání dalších oxidů kovů k povlakům oxidu iridia. V současné době studované a používané elektrody na bázi iridia zahrnují IrCo, IrTa, IrSn, IrTaCo, IrPtTa, IrRuTi, IrRuPdTi a podobně. Elektroda potažená IrTa je jednou z nejlepších elektrod pro reakci vývoje kyslíku. Existuje relativně málo nezávislých studií elektrod potažených elektrodami na bázi kovového oxidu na bázi antimonu a na bázi palladia na bázi oxidu titanu a tyto oxidy kovů se většinou používají pro doping.