Elektrochemické metódy majú dobrý vplyv na ošetrenie žiaruvzdorných organických látok, ktoré môžu premeniť biologicky neodbúrateľnú organickú hmotu na biologicky odbúrateľnú organickú hmotu. Rýchlosť elektrochemickej premeny organických látok je všeobecne pomalá, preto sa bežne používa na zvýšenie nadbytku elektródy, zväčšenie povrchovej plochy elektródy, výber vynikajúceho materiálu elektródy a zlepšenie štruktúry elektródy. Pri elektrochemických reakciách je povrch elektródy sprevádzaný heterogénne katalyzovanou reakciou pri pohybe náboja, ktorá je podobná chemickej katalýze. V určitom elektrolyte, pri rovnakom nadbytku, sa rýchlosť reakcie elektródy a typ reakcie menia v závislosti od materiálu elektródovej matrice, ktorý sa v elektrochemii súhrnne označuje ako elektrokatalýza. Pri elektrokatalytickej reakcii môžu rôzne elektródové materiály, ako elektrokatalyzátor, spôsobiť zmenu veľkosti elektrochemickej reakcie. Preto je výber vhodného elektródového materiálu účinným spôsobom na zlepšenie účinnosti elektrochemickej katalytickej reakcie.
V oblasti úpravy vody, najmä pri elektrolytickom procese vody, ako je tvorba kyseliny, voda alkalických iónov, existujú vo vode rôzne silné oxidanty, ako napríklad: O3, H2O2, HCLO atď., A anóda sa často obracia, takže Musia sa použiť špeciálne funkčné elektródy. Po rokoch výskumu naša spoločnosť vyvinula elektródu s dlhou životnosťou, ktorá je vhodná na úpravu vody – titánovú elektródu. Elektróda je potiahnutá na čistom titánovom substráte oxidom vzácneho kovu platinovej skupiny s vysokým elektrokatalytickým výkonom, silným oxidačným odporom a dobrou elektrickou vodivosťou a je nerozpustnou anódou. Charakteristiky anódy sú:
1. Titán má charakteristiky ľahkej špecifickej hmotnosti, dobrej pevnosti, odolnosti proti korózii a dobrého výkonu, najmä odolnosť proti mokrému chlóru je neprekonateľná s ostatnými kovovými materiálmi. Napríklad, keď je v elektrolýze vody stopové množstvo chloridových iónov, doska z nehrdzavejúcej ocele sa rýchlo prepadne, čo skracuje životnosť elektródy a titán nemá tieto problémy.
2. V povlaku je v dôsledku pridania rôznych ušľachtilých kovov platinovej skupiny súčasná účinnosť vysoká, vodivosť je dobrá, elektrokatalytický výkon je dobrý, odolnosť proti oxidácii je silná, životnosť je dlhá a šetrí sa energia.
3. Majte dobrý spätný výkon.
Titánová anóda je kľúčovým prvkom vo vodnom stroji na elektrolýzu, pretože kvalita kovovej elektródy priamo ovplyvňuje kvalitu vodného zariadenia. Spôsob výberu elektródy by mal byť primerane zvolený podľa charakteru práce. V oblasti úpravy vody musí mať kovová elektróda tieto základné požiadavky:
1. Má dobrú elektrickú vodivosť.
2. Silná odolnosť proti korózii.
3. Dobrá mechanická pevnosť a spracovateľský výkon.
4. Dlhá životnosť.
5. Majte dobrý elektrokatalytický výkon a tak ďalej.
Viaczložkové elektródy sú tiež dôležitým aspektom výskumu elektrochemických reakcií. Ako príklad viaczložkovej elektródovej konštrukcie možno použiť anódu Ti / Sn02 · Sb203 „Mn02 / Pb02 · Mn02. Hlavným dôvodom zlyhania titánovej anódy je difúzia nového ekologického kyslíka, ktorý vzniká reakciou vývoja kyslíka na povrch elektródy, teda na povrch titánu. Vytvorí sa nevodivý film Ti02, aby sa aktivovala anóda, pridá sa na povrch elektródy aktívna vrstva PbO2 · Mn02, aby sa znížila difúzia nového ekologického kyslíka na titánový povrch, pridá sa medzi titánovú anódový substrát a aktívnu vrstvu vrstva SnOz · Sb203. · Mn02 medzivrstva: Pri spracovaní odpadových vôd obsahujúcich fenol má anóda vysokú elektrokatalytickú aktivitu a elektrochemickú stabilitu.